MS sk. C Jablonec nad Nisou 20. - 27. srpna 2008

09.03.2010 | Autor článku: Matějka Petr

Přečteno 1732x

Již delší dobu jsem se těšil na MS lodních modelů skupiny C v Jablonci nad Nisou pořádané ve dnech 20. - 27. srpna 2008. Celá soutěž se konala v Eurocentru Jablonce nad Nisou. Jde o nově přestavěný výstavní areál umístěný v samotném centru Jablonce. Malou nevýhodou je absence rozumného bezplatného parkování, naštěstí od soboty 13:00 hod. do neděle je již parkování v centru města zadarmo. Vstupné bylo 70,- Kč, ten, kdo se aktivně zúčastnil Jablonecké Kotvy a Stuhy, dostal na ruku razítko a mohl jít na výstavu zadarmo. Výstavní plocha byla ve dvou patrech. Modely byly na pevných stolech, oddělených od návštěvníků páskou.

Modely byly velice různorodé - od těch nejstarších plachetnic až po moderní lodě a ponorky. Jelikož stavím spíše moderní lodě (od 19./20. století), tak jsem si vystavené staré plachetnice se zájmem prohlédl, ale po shlédnutí několika kusů už mi přijde "jedna jako druhá". Je na nich obdivuhodné sledovat vypracování lanoví a jiných detailů, škoda, že někteří modeláři vynechávají plachty - plachetnice bez plachet budí dojem, že na ní něco chybí. Mezi moderními loděmi mě zaujala moderní italská vojenská tankovací loď (bohužel nemám poznamenané jméno), ruská vojenská loď Petr Veliký (měřítko 1:200), moderní zaoceánský parník Royal Princess, stihač ponorek Poti class aj. Velice poutavý model přivezl polský modelář - řez remorkérem Ares (dlouhý asi 1,5m!) s plně vybaveným interiérem, funkčním osvětlením, otáčejícím se šroubem a kormidlem se zvukovým doprovodem. Tento model musel snad nejvíce zaujmout děti.

Myslím si, že se jablonečtí pořadatelé úkolu zhostili velice dobře, parádní prostředí a velice slušná účast modelů udělala z akce hezkou podívanou.

(Článek původně publikován na původním webu klubu Barrakuda)
Galerie:
Vložil: Matějka Petr

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 115850