Výstava v Proboštově 2. - 4. 4. 2010

11.04.2010 | Autor článku: Čejka Josef

Přečteno 2084x

Rok uběhl jako voda a opět se ozvali modeláři z KLoM Proboštov, že pořádají tradiční výstavu modelů. Přijeli si vypůjčit po zesnulém Zdeňku Horském "Nanušku" a "Gríšu". Proto jsme se dohodli, že jejich automobil doplníme modely z našeho klubu a uspořádají tam koutek klubu Brandýsa nad Labem. Za klub vystavoval ing. Syrovátko dva modely, Josef Bodlák rychlostní člun a dva automobily na spalovací motory, Jakub Báča a Ladislav Luštinec své modely do kategorie F4-A, Jiří Žižka se svou pěkně zrenovovanou "Abelou", Jiří Vorlíček s dělovým člunem, pan Dvořák ze Staré Boleslavi se svými modely a já s modelem FSR 3,5 ccm.

Výstava obsahovala řadu historických plachetnic, kitů a velmi pěkně zpracovaných diorámat. Masové obsazení bylo zaměřeno na lodní modelářství, kde byly zařazeny i naše modely. Výstava obsahovala i v menším množství část raket a automobilů. Nechyběly modely letadel, ale řekl bych, že v minulosti jich bývalo daleko více. U východu z výstavy byl také velice pestře obsazen prodejní pult s různými doplňky k modelářství s hlavním zaměřením pro plastikáře (domečky, stromky, sudy, kanistry, auta, atd.).

Závěrem - výstava byla velmi vydařená. Pro loďaře to byla pastva pro oči a kdo dovede ocenit tuto piplavou práci, tomu se muselo v Proboštově opravdu líbit. Proto jen tak dál a v příštím roce opět nashledanou.
Galerie:
Vložil: Čejka Josef

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 115851