Soutěž v Nové Vsi 2. 5. 2010

06.05.2010 | Autor článku: Majer Karel

Přečteno 1625x

V neděli 2. května uspořádal Martin Karpatský na rybníce v Nové Vsi veřejnou soutěž. Už čtvrtou v pořadí. Martin modifikoval pravidla, upravil klasický soutěžní trojúhelník, aby soutěžení bylo zajímavější.

Mnoho soutěžících nepřijelo, byli jsme tam čtyři za Brandýsa nad Labem, přijeli bílinští, z Bakova nad Jizerou a samozřejmě z pořádajícího klubu. Hlavní rozhodčí byl Ota Holan. S hezkou lodičkou, říčním dělovým člunem, přijel modelář z Kladna. Jak nám prozradil, věnuje se vláčkům a model lodi si postavil pro potěšení. Kdyby se modelům lodí věnoval intenzivněji, byl by z něho určitě dobrý maketář. Kromě aktivních modelářů přijeli i příznivci a potenciální zájemci o lodní modelářství.

Počasí bylo docela ucházející, na počátku sice trochu sprchlo, ale pak už déšť dal pokoj. Horší to bylo s čistotou vody. V pátek, když jsem pomáhal stavět trať byla voda čistá, tedy bez trávy, listí atd., vše bylo větrem nafoukáno k jedné straně rybníka. Po zahájení jízd se vítr otočil a veškeré nečistoty se pomalu začaly stěhovat na opačnou stranu rybníka, pomalu, ale jistě. Když jsem to viděl, ani jsem nechtěl dávat loď na vodu, nakonec jsem to udělal. Zdálo se, že všechny tři šrouby přitahovaly trávu jako magnet. První jízdu jsem přerušil v polovině a byl jsem rád, že se loď dovlekla k molu. Další jízdy jsem absolvoval, když se hladina vyčistila, ale bylo to jen zdání. Jízdy jsem sice ukončil, ale s omotanými šrouby trávou. Asi jsem měl smůlu, jiní s tím problémy neměli.

Podstatnější bylo, že jsme se zase po půl roce sešli u vody, vlastně jsme v Nové Vsi zahájili lodičkářskou sezónu. Vítěze Martin odměnil medailemi a diplomy.


Galerie:

Myslím, že si dal Martin Karpatský s přípravou soutěže záležet, proto škoda nižší účasti. Snad za to mohlo nepříznivé počasí. Pozměněná trať nebyla vůbec jednoduchá, projet vrcholovou brankou bez ztráty bodu dalo opravdu velikou práci. Aspoň se dalo natrenovat na následující soutěže a po dlouhé zimě jsme se setkali všichni u vody a probrali co se událo nového.
Vložil: Matějka Petr

Pěkně a zajímavě připravená soutěž. Byla to letos moje první soutěž, takže jsem neměl nic natrénováno a taky to tak vypadalo :-)
Vložil: Matějka Josef

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 116304