Model Hobby 2010

13.10.2010 | Autor článku: Matějka Petr

Přečteno 2328x

Po loňském ročníku s úspěšnou aktivní účastí našeho klubu jsme nemohli letos výstavu vynechat. Pořadatel pro letošek připravil větší bazén kruhového tvaru i větší plochu pro statickou ukázku modelů. Lońský bazén nalákal další modelářské kluby: klub Admirál z Jablonce, slovenský ponorkový klub, klub Merrimack a klub NaMoLo. Tato bohatá účast znamenala pro návštěvníky pestrý program na vodní ploše i pěknou statickou ukázku.

Za náš klub se na výstavě objevil Petr Vladyka s modely ze své produkce, Jirka Žižka s remorkerem Abeille Flandre, Franta Cerha s letadlovou lodí USS Boxer, Pepa Čejka s modelem lodivoda Lilka, Milan Janoš s modelem jachty Najade a já s modelem rybářského kutru Sagene. Většina modelů se průběžně během celé výstavy ukázala na vodní hladině.

Jablonecký klub mmj. přivezl několik modelů plachetnic (Endeavour, Atlantis, Pirát), které se během neděle dostaly na vodu. O vítr se staraly dva ventilátory, bylo ho málo, proto nešlo plně ukázat jak krásně plachtí modely plachetnic.

Sestupná tendence prezentace modelářských firem z předešlých ročníků pokračovala i letos. Vyloženě modelářských stánků stále ubývá, přibývají stánky s prodejem rádiem řízených hotových hraček. Letos se dokonce na veletržní plochu k modelářským stánkům dostal prodejce hraček, kuchyňských nožů, vydavatel herního magazinu Score, prodejce diamantů a další!

Z letoška mám velice rozporuplné pocity. Na jedné straně byla pozitivní prezentace našho klubu u bazénu, na druhé straně nízký počet vystavujících modelářských firem. O zmatcích se vstupným a parkovným pro návštěvníky se snad ani nebudu zmiňovat (nemožnost navštívit Model hobby a veletrh hraček s jednou vstupenkou v některých dnech, rozdílná cena parkovného v areálu a mimo něj...). Pořadatelé mají stále velký prostor pro zlepšení, uvidíme co se jim povede v příštím ročníku.
Galerie:
Vložil: Matějka Petr

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 116308