Seriál NS, Plzeň - ATC Ostende, 12. - 14.6.2009

09.03.2010 | Autor článku: Matějka Petr

Přečteno 1465x

Po úvodní soutěži letošního seriálu NS jsem usoudil, že by stálo za to absolvovat všechny soutěže seriálu . Proto jsem na poslední chvíli poslal přihlášku a zdárně se zaregistroval. Autocemp Ostende je u Velkého Boleveckého rybníka hned na kraji Plzně ve směru od Karlových Varů a Prahy. Registrace soutěžících byla v pátek 12. června do osmé hodiny ranní, proto jsem musel vyrážet z Prahy stejně brzo jako do Jinolic, i když to mám od domu nějakých 85km převážně po dálnici.

Po příjezdu jsem zaplatil poplatky kempu a zaregistroval se na obě soutěže v kategorii F4-A. Je zajímavé, že i když byla domluvena sleva pro členy Svazu modelářů ČR, byla cena vyšší než v Jinolicích, i když kemp poskytuje menší servis. Holt je to nejspíš daní za blízkost německých hranic.

Ihned po slavnostním zahájení po deváté hodině se rozjely v plném proudu soutěže. Mezi modely nebylo k vidění oproti Jinolicím mnoho novinek, za zmínku stojí modely manželů Janouškových - záchranná loď K3 a rybářský kutr HEL - 102. Soutěž plachetnic se také odjela bez problémů, novinkou byla plachetnice illbruck ocean race pana Peška.

Páteční počasí moc soutěžním kláním nepřálo, na hladině se zvedaly velké vlny, místy vydatně pršelo, byla velká zima a tak byli všichni rádi že se vše odjezdilo.

Na řadu jsem přišel až v pátek v podvečer, vál vítr, tak jsem si nedělal naděje na úspěch. Vrcholovou branku již celkem zvládám, problém nastal v doku. Nakonec to bylo v jízdách za 90 a 95 bodů. Bude to chtít více trénovat za horších podmínek. Soutěž se dokončila třetí jízdou v sobotních ranních hodinách, kdy nás přivítalo slunce a dávalo předzvěst slunečného dne. Voda byla jako zrcadlo, proto jsem zajel za sto bodů. Po sečtení výsledků to stačilo na celkové 8. místo.

Sobotní den pokračoval dokončením jízd soutěže Lo-19 a po obědě následovalo vyhlášení vítězů, předání diplomů a medailí. Hned na to byla zahájena soutěž Lo-20 a šlo se znovu bojovat. Já měl již do konce dne volno, soutěž v kategorii F4-A začínala v neděli ráno od nelidských sedmi hodin.
V sobotu jsem si dělal srandu že jdu do neděle s tím, že zajedu 3x za 100. Ranní hladina připomínala opět zrcadlo, proto jsem v prvních dvou jízdách zajel 100 bodů. Zbývala maličkost, potvrdit vše třetí jízdou a poprat se o 1. místo (po dvou jízdách jsme měli 200 bodů dva soutěžící). Na třetí jízdu jsem nastupoval do doby příchodu mého "fanklubu" (Zdeněk Křítek a Jirka Kupr) s klidem, na platě to bylo horší. S nastupující nervozitou jsem vyrazil do jízdy. První branky jsem minul bez problému, blížila si vrcholová, v hlavě jsem si říkal, hlavně si dobře nadjeď, sleduj bójky a včas zatoč. To čekání než se model přiblížil k vrcholové brance bylo nekonečné, najednou jsem byl u bóje, Sagene zatočila bez doteku, jen projet touto brankou znova. Následoval nájezd, zatočení a zase čistý průjezd. Další branky jsou brnkačka, Sagene couvá jak z partesu, i tady nenastal žádný problém. Jízdu završoval dok, pomalu jsem si nadjel, dorovnával loď na střed, jsem v doku, zastavuji model a hlásím STOP. Jedna, dva tři je to za STO! Čekám jak zajede soupeř, taky za STO! Takže následuje rozjížďka, která se nám posunula až k poledni. Zde mám vrcholovou branku bez doteku, ale dok mě stál pět trestných bodů, takže je to konečné druhé místo :-). Kdyby mě někdo řekl před závody že se budu prát o první a druhé místo, nevěřil bych tomu, přeci jen dostat se mezi kýlaře není jen tak.

Následovalo dojetí soutěže v kategorii F4-B a poté vyhlášení výsledků, rozdání diplomů a medailí.

Víkend byl velice pohodový, organizace soutěže proběhla na jedničku i to počasí nakonec přálo, co víc si přát. Během víkendu jsem se dozvěděl dost o modelech plachetnic, těším se až vezmu svou znovu na vodu a třeba někdy na soutěž. Nakonec musím obdivovat rozhodčí, kdy někteří stáli půl dne na molu a neměli čas si odpočinout, opravdu to je veliký výkon.

(Článek původně publikován na původním webu klubu Barrakuda)
Galerie:
Vložil: Matějka Petr

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 115850