Listopadové setkání v Nové Vsi

17.11.2010 | Autor článku: Majer Karel

Přečteno 1383x

Nevím, jaká intuice vedla Martina Karpatského k vybrání 13. listopadu pro setkání u rybníka v Nové Vsi. Každopádně to byl naprosto správný den, jak se posléze ukázalo, teplota vystoupala ke 20 stupňům, vítr byl snesitelný a nepršelo.

Nabil jsem baterky, připravil loď, ještě před odjezdem v sobotu jsem Martinovi zavolal, abych se ujistil, že akce není zrušena. Přijel jsem přesně ve dvě. U rybníka už byl Ota Holan, Šmejkalovi s omladinou, krátce po mě přijel Honza Čenkej, za chvilku Milan Janoš s Evou a později ještě Luštincovi. V tomto pozdním termínu se nás sešlo opravdu hodně. Lodě šly postupně na vodu. Martinovi hned na začátku selhaly baterky v jachtě Barrakuda a následně v záchranáři. Vítr po chvíli zanesl bezvládné modely ke břehu, kde si je Martin vyzvedl. S novými baterkami se mu jezdilo mnohem lépe.

Já jsem si užíval rychlé jízdy s MGB jen chvíli, pak rychlost poklesla, asi něco na šroubu, i když voda byla krásně čistá. Na šroubu nic nebylo, ale hřídelí nešlo vůbec otočit. Bylo to téměř neuvěřitelné, ale zadřela se v konzolovém ložisku. Zřejmě se tam dostala nějaká nečistota, ale jak to jsem nepochopil. Bylo po ježdění. Ostatním to jezdilo hezky. Milan s Evou proháněli Lacaillu, Honza a Láďa Luštinec jezdili s rybářskými loděmi. Jejich modely pluly realistickou rychlostí na ostrých vlnkách.

Tak jsme si užívali příjemného odpoledne až do čtyř hodin. Pak jsme se postupně rozešli, s některými s přáním do nového roku.
Galerie:
Vložil: Majer Karel


Komentář členů klubu:

19.11.2010

Krásné poježdění, škoda že jsem se nemohl z časových důvodů zůčastnit.

Matějka Petr

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 116304