Céčka ve Vysokém Mýtě

30.04.2011 | Autor článku: Majer Karel

Přečteno 1300x

Měsíc uplynul jako voda a byl tu víkend 16. a 17. dubna 2011, výstava Lodě světových válek byla v závěru rozšířena o Mi ČR v kategorii C. V neděli 17. dubna před 10. hodinou jsme opět dorazili do Mýta, abychom odvezli loď z výstavy a samozřejmě shlédli „céčka“. Muzeum bylo v obležení, uvnitř plno návštěvníků, vystavovatelů a soutěžících. Mezi nimi lehce schvácený organizátor pan Lejsek. Odpovídal, vysvětloval, organizoval.

Nejdříve jsme znovu prošli výstavu, již zde nebyl obrovitý Admirál Scheer. Místnost byla náhle velká, ale za to byla ve druhém sále umístěna USS North Carolina Jirky Kupra, vyvedená v měřítku 1 : 100. Pak honem do prvního patra.

Bylo to trochu zklamání, modely byly umístěny jen v jednom sále. Historické plachetnice měly celkem dost prostoru, ale modely s pohonem, které soutěží hlavně v kategorii F2, byly umístěny velmi těsně u sebe, většinou přídí ke zdi. Nebylo je možné dobře prohlédnout, natož fotit. Je to škoda, obdivovatelů bylo dost. K dalším modelům patřily modely papírové. Je to specifická kategorie, kde je nutná čistá a pečlivá práce bez tmelení a dalších tradičních modelářských postupů.

Mírné rozčarování ze stísněného prostoru vyvážilo setkání se známými modeláři. Ale to už se vše chýlilo k závěru. Byly slavnostně vyhlášeny výsledky mistrovství. (Výsledky jsou na oficiálních stránkách KLoM ČR http://www.svazmodelaru.cz/odbornosti/klom/ns.php) V poledne se muzeum uzavřelo a bylo neuvěřitelné, jak rychle byly modely z vitrín umístěny do přepravních beden a ty naloženy do aut. Ještě krátké rozloučení s panem Lejskem a ředitelem muzea a odjížděli jsme.

Pan Lejsek si určitě zaslouží za realizaci výstavy i mistrovství „céček“ uznání a dík všech, kteří vystavovali, soutěžili, ale hlavně těch, kteří na obě akce přišli a viděli špičkové modely lodí. Výstava byla opravdu reprezentativní, přispělo k tomu i vydání katalogu vystavovaných lodí.
Galerie:
Vložil: Majer Karel

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 117647