Zpět na místo činu - Kolín 2011

19.07.2011 | Autor článku: Matějka Petr

Přečteno 1286x

Jak již to bývá, povedené akce se mají zopakovat. Proto Jarda Pešek s Láďou Folkmanem uspořádali další ročník setkání modelů plachetnic na písáku Samberk u Kolína. Zde nás všechny přijal na svou vodní plochu místní Klub vodních sportů, za což mu patří veliký dík. Prostředí je to moc pěkné, civilizace není blízko, příjezd není jednoduchý, proto tu panoval klid a pohoda po celý prodloužený víkend.

Akce neměla žádný punc mistrovské soutěže, o to více přilákala účastníků, kterých se během soutěžních dní sjelo do Kolína kolem dvaceti. Dokonce byla zastoupena každá kategorie NSS!
V pátek i sobotu se jezdilo od rána do večera s polední přestávkou, na neděli byla naplánována tradiční závěrečná regata.
Během pátku to místy foukalo velice slušně, proto se jezdilo i na osm kol. V sobotu nás přivítalo téměř bezvětří, jízda byla spíše o chytání termiky a občasných větrných závanů. Kdo jezdil v Kolíně ví, že zdejší voda není jednoduchá, vítr se tu umí točit ze všech stran, plavbu modelů občas zpříjemní vlny od proplouvající soupravy s pískem.
Asi existuje někdo nahoře, kdo řídí počasí, protože nám na neděli seslal velice příjemný přímý svěží vánek, ve kterém byla radost plachtit. Ani jsem nechtěl vyndávat model z vody.

Jak již to tak bývá, po regatě následovalo vyhodnocení prvních míst v jednotlivých kategoriích za celý soutěžní víkend, kdo nevyhrál, odnesl si pamětní diplom za účast. Asi budu mluvit za většinu účastníků, ale díky za výborně uspořádanou soutěž. Určitě to chce pokračování v příštím roce.

p.s. veliký dík patří také rozhodčím, bez kterých to nejde. Vždy jsou připraveni na svém místě vydáni napospas počasí a remcání soutěžících. Nelehký úkol, ještě že je máme ;-).
Galerie:
Vložil: Matějka Petr

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 115851