Jubilejní 44. Jablonecká kotva a 40. Modrá stuha

26.08.2011 | Autor článku: Majer Karel

Přečteno 1714x

Předpověď počasí slibovala na víkend 20. a 21. srpna pro Jablonec nad Nisou něco nevídaného, slunečné počasí. Skutečně vyšlo dokonale. Ovšem páteční příjezd nebyl vůbec příjemný. V zatáčkách harrachovské silnice za Železným Brodem jsem měl pocit, že někdo někde nahoře otevřel stavidla. Stěrače přívaly vody vůbec nezvládaly, nejrozumnější bylo na chvíli zastavit. Tahle hrůza udělala z příjezdové cesty na Novoveské koupaliště opět tankodrom.

Zahájení obou soutěží bylo tradičně v 9 hodin panem Tomáškem z pořádajícího klubu Admirál.. Hlavní rozhodčí byl asi taky tradičně Ota Holan, sekundovali mu pánové Čejka a Podlešák.

V sobotu jsme odjeli tři jízdy Kotvy a jednu jízdu Stuhy. Jasnou převahu měli jak junioři, tak i senioři v kategorii F4 A. Bodovaných maket všech kategorií moc nebylo. Kromě mého stíhače ponorek se objevil hezky udělaný KB 24 Stanislava Jakeše z Doks, Happy Hunter Zdeňka Křítka, PT 596 Milana Janoše, Farm Martina Tomáška a pak několik modelů juniorů. Parníky přivezl Ivan Hořejší, Pepa Darvaš a krásný Renown Vladimír Šrámek. Plachetničkáři byli na poslední chvíli lákáni do Jablonce na krásné počasí (prý se nebude opakovat příštích padesát let), ale bylo jich velmi málo. Čestné zastoupení měl pořádající klub, z Klom Brandýs n/L soutěžili Milan Janoš s Evou, Jakub a Martin Lukešovi z Proboštova. Ostatní se jaksi programově nezúčastnili.

Jako první jezdili junioři v F4 A a po nich senioři v téže kategorii. Pak ještě zmíněné tři parníky. Nakonec jsme se dočkali i my s maketami. Nevím jestli to bylo tím, že maket bylo tak málo, myslím, že nejméně za poslední ročníky. Možná však podle přísloví – to nejlepší nakonec. No, modely možná, jízdy už tak slavné nebyly. Každopádně čekání na soutěžní jízdu bylo poněkud dlouhé. Jezdilo se jen na jedné trati. Stihli jsme si dojít do centra Jablonce, je zase o něco hezčí, v klidu na oběd a kolem druhé jsem se konečně dočkal. V mezičase byla alespoň příležitost popovídat si se známými, se kterými jsme se delší dobu neviděli. Přišel se podívat Milan Adamec, jen podívat, bez modelu. Má značně radikální názor na existenci některých kategorií. Je fakt, že mu člověk do určité míry dá za pravdu, když více jak půl dne čeká, než se dostane na vodu. Ale ono to tak jednoduché zase není, aby se to dalo takto posuzovat. V sobotní Jablonecké kotvě zabodoval v F4 A Láďa Luštinec z Brandýsa, zajel třikrát 100. Večer byla tradiční noční soutěž.

V neděli dopoledne jsme odjeli dvě zbývající jízdy Stuhy. Po nich následovalo vyhlášení výsledků a ukončení soutěží. Všichni soutěžící dostali pamětní medaili. Rozloučili jsme tradičním Ahoj.

Počasí bylo skvělé, pořadatelům patří dík. Bylo tam opravdu příjemně, škoda, že toho využili jen „skalní“, jak zúčastněné nazval pan Tomášek, když posílal výsledkové listiny.
Galerie:
Vložil: Majer Karel
Vložil: Vladyka Petr

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 116302