Zamykání vody v Nové Vsi - 2011

19.11.2011 | Autor článku: Majer Karel

Přečteno 1233x

Pro zamykání vody v Nové Vsi Martin Karpatský vybral sobotu 12. listopadu, kdy ve středních Čechách nastupovala inverze. Teplota sobotního rána směřovala k nule, plato a břehy rybníka v Nové Vsi byly pokryté jinovatkou, už chyběl jen ledový škraloup na hladině rybníka. Když jsem dorazil v sobotu na 9. hodinu, měl jsem pocit, že této akce se může zúčastnit jen šílenec. Přesto nás několik přijelo, dokonce dámy měly slušné zastoupení a vytvořily tříčlenný „ladies' team“. Pánové byli v trochu silnější sestavě, bylo nás pět, jako od pana Poláčka. Pak ještě v tomto nehostinném počasí přijeli nějací tři pánové a dost vytrvale sledovali z povzdálí naše snažení. Skutečně přijeli kvůli modelům a v té zimě vydrželi dost dlouho. Při odjezdu nám sdělili, že nejsou zdaleka a že doma nějaké lodičky taky mají a že se snad na jaře ukáží i s těmi lodičkami. Uvidíme.

Zamykání vody Martin pojal jako přátelské soutěžní klání na klasické trati pro makety. Trať i s dokem jsme postavili již v pátek odpoledne. V sobotu jsme tak bez zbytečných okolků mohli zahájit poslední soutěžní jízdy v tomto roce. Každý si odjel jen dvě, pak byl prostor pro volné poježdění do vybití baterek. Když jsem dokončoval druhou jízdu, třásly se mi ruce zimou tak, že to muselo být vidět i na jízdě modelu a litoval jsem, že mám rukavice v kapse a ne na rukou.

Dámy jízdy pojaly poněkud netradičně, všechny jely najednou, byla to taková jízda v konvoji. Trochu se vymykala jízda člunu, který řídila paní E. Speciálním protiponorkovým kurzem, plný plyn a střídání maximálních výchylek kormidla vpravo a vlevo, se dost nepředvídatelně prodírala trojúhelníkem a občas se i do nějaké branky trefila.

Milan Janoš si přivezl kromě „pétéčka“ plachetnici Micro Magic. Chvíli jsem s ní jezdil a musím říci, že na to, jak je mrňavá, bylo plachtění parádní.

Během našeho volného ježdění Martin napsal diplomy, pak slavnostně vyhlásil výsledky a rozdělil ceny, tedy všichni jsme si pochutnali na startovném, což byly bonboniéry.

Pak nastal okamžik kvůli kterému jsme akci uspořádali. Martin speciálním klíčem symbolicky zamkl vodu. To se už lehce oteplilo a my jsme se pomalu rozcházeli. I přes tu zimu to byla bezvadná akce a nezbývá nám než se těšit na jaro příštího roku.
Galerie:
Vložil: Majer Karel

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 117647