E-Day a Model Hobby 2013

10.10.2013 | Autor článku: Matějka Petr

Přečteno 1650x

Letos jsem s modelařinou hodně pokulhával, proto jsem se alespoň ke konci sezony zašel podívat na tyto dva veletrhy. Na E-Day jsem vyrazil hned první veletržní den 28. září. Při vchodu mne překvapila dlouhá fronta, její odčekání bylo na dobrých 40 minut. E-Day je pořádáno jako MS ČR plastikových modelářů, proto jsem čekal k vidění mnoho špičkových modelů. Modelů bylo k vidění opravdu dost, ale na tak velikou výstavní plochu jich bylo relativně málo. Lodních modelů bylo jen pár. Na akci se prezentují jednotlivé kluby a modelářské celky, pro lodního modeláře bylo zajímavé shlédnout modely Merimack klubu, Martina Karpatského a dalších modelářů na vodní ploše vybudovaného bazenu. Celou akci doprovázelo mnoho prodejních stánků se vším myslitelným pro plastikové modely. Akce to byla povedená, jen těch soutěžních modelů by to chtělo více.

Na Model Hobby jsem také vyrazil první veletržní den. Jelikož jsem měl k dispozici dvě volné vstupenky, domluvil jsem se s Karlem Majerem na společné návštěvě. Byl jsem rád, letos jsme se skoro neviděli. Začnu od konce veletržní plochy haly č. 3 - od bazénu s modely lodí. Zde nebyl k vidění žádný český modelář, veškeré dění na vodní ploše měl v rukou německý modelářký klub RC IGS Weissblau ( http://www.rc-igs-weissblau.de ). Jistě zadarmo z německa nedorazil, jak bylo často v předešlých ročnících po českých modelářích chtěno. O dění na vodní ploše nemohu nic napsat. Za celou dobu mé přítomnosti u bazénu (asi 3x jsme se k němu vrátili) jsem viděl plout model kachny s malou kačenkou a u břehu "zakotvený" model pracovní lodě Breitling. Nic víc.

Modelářské stánky každý rok sklouzávají k nabídce RTR modelů bez nutnosti jakkoli modelařit. Jen vybalit, složit, nabít baterie a provozovat model. Lodních modelů bylo opravdu poskromnu. Když pominu plastikové modely, tak za zmínku stojí pár lodních modelů na stánku u Pelikána a velice pohledná maketa Fletcher class na stánku firmy Hobbico. Fletcher byl v měřítku 1:72 zpracován do velice jemných detailů, za jeho provedení by se nemusel stydět žádný maketář. Jen cena 999€ je na první pohled ranec. Na druhou stranu se za tuto cenu prodává na novinovém stánku soubor časopisů pro stavbu Bismarcku (od firmy Hachette) a při jeho stavbě hodně stavitelů nedosáhne kvality viděného Fletchera.
Mezi stánky prodejců byla umístěna nádherná maketa Spitfira v měřítku 1:1! Byla jak reálný stroj.
Během návštěvy nás překvapil Petr Vladyka z klubu, tak jsme si rádi popovídali.
Galerie:

E-Day 2013
Vložil: Matějka Petr

Model Hobby 2013
Vložil: Matějka Petr

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 115851