Odemykání vody v Nové Vsi 26. března 2014

09.04.2014 | Autor článku: Majer Karel

Přečteno 781x

Opět jsme se po půl roce sešli u Martina Karpatského v Nové Vsi, tentokrát abychom modelářskou sezónu zahájili první soutěží ve zdejším regionu.

Počasí bylo příjemné, voda nic moc, vítr umně rozprostřel nečistoty po celé ploše rybníka. Modeláři také více méně stálí. Rovněž tak modely.

Martin symbolicky odemkl vodu a první modely šly hned na vodu. Jezdilo se na klasickém trojúhelníku. Postavený byl perfektně, vrcholové bójky pěkně v zákrytu.

Protože se nás sešlo několik novopečených rozhodčích, tak nás Ota Holan hned zapojil do hodnocení modelů. Je to pěkně ošemetná záležitost, alespoň trochu objektivně přidělit body jednotlivým modelům. Lépe je snad být v roli soutěžícího.

Vedle modelů, které jsou už v Nové Vsi stálicemi, se objevily dva nové, které mě zaujaly. První model přivezl Jirka Bilina. Použil trup z Alasky, která měla premiéru loni, a na něm postavil fantazii, ale krásnou. Za rok postavit takovou skoromaketu je výkon. Druhý nový model přivezl Petr Vladyka. Je to prototyp jeho nové stavebnice. Tentokrát je to záchranář SAR, opět na trupu Pilota. Model by se měl v dohledné době objevit na pultech modelářských prodejen. Ale dost reklamy. Soutěž byla rozdělena obědem, zdejší hospoda opět nezklamala a námi zvolený zabijačkový guláš byl vynikající. Tak jsme se příjemně přehoupli do druhé poloviny dne a soutěž pokračovala za velmi příjemného počasí. Pokud někdo vyhledá článek popisující stejnou akci před rokem, může porovnat, jak na nás byla letošní paní zima milosrdná. A budeme doufat, že počasí bude příznivé i při dalších akcích.
Galerie:
Vložil: Majer Karel

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 117647