Veřejná soutěž v Duchcově 26. 4. 2014

04.05.2014 | Autor článku: Majer Karel

Přečteno 1320x

Nejsledovanější informace v týdnu před soutěží byly ty o počasí. Samozřejmě předpověď na sobotu žádná sláva, oblačno, déšť. V sobotu, den soutěže, ráno doma mlha, cestou mlha a v Duchcově taky mlha. Ještě při zahájení soutěže v 9 hodin nebyla téměř vidět vrcholová bójka. Soutěž byla ale zahájena v plánovaném čase. Mlha kupodivu poměrně brzy zmizela, vylouplo se sluníčko a najednou byl krásný slunečný den, který vydržel až do večera.

Ač se to nezdálo, sjelo se docela dost soutěžících, hlavně juniorů, hodně z Jablonce s panem Tomáškem. Celkem nás bylo 42. Rozhodčí udělali vše pro to, aby se soutěž neprotahovala a nebyla nudná jak pro soutěžící, tak asi i pro diváky. Výjimkou nebylo 5 soutěžících na platě, tudíž 5 modelů na trati. Frmol, který tam byl, asi nejlépe vystihl výkřik jedno z rozhodčích, že se mu to líbí, že to je jako v Hamburku. Mínil tím samozřejmě přístav. Přesto k žádné kolizi nedošlo, žádný model se neutopil, i když to je v Duchcově skoro tradice. Loni lovili utopený model u vrcholové bójky.

Letos byly silně zastoupeny „tlačáky“, tedy byly 3 a dělily se o 1 dvoumetrovou vanu. Dva už byly veteráni, ale třetí byl nový a moc hezky postavený, v maketách by zabodoval. Všechny ale jezdily v F4 A. Celé soulodí bylo tak dlouhé, že se nevešlo do doku. Další hezkou lodičkou byla jachta Bruma, postavená ze stavebnice.

V půl druhé byla soutěž u konce, ještě proběhly nějaké rozjížďky. Potom ti, kterým se při jízdách dařilo lépe, byli odměněny medailemi a diplomy. Ještě týž den v podvečer Jiří Vlach poslal všem zúčastněným kompletní výsledkovou listinu. Prostě dokonalé, vlastně jedna vada na kráse přece jen byla, nějakým nedopatřením nedorazil stánek s občerstvením, ale přežili jsme. Bylo to příjemné setkání a duchcovští opět dokázali udržet vysokou úroveň soutěže.
Galerie:
Vložil: Majer Karel

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 117648