Memorial Cup 2014

13.05.2014 | Autor článku: Majer Karel

Přečteno 1013x

Letošní Memorial Cup, už 14. ročník, proběhl 8. května 2014 opět na Gradě u Čelákovic. Je to sice u Čelákovic, ovšem nejbližší most pro překonání Labe je v Brandýse nad Labem. Jako pořádající klub jsme museli soutěž plně zabezpečit. Ve středu byl sraz v půl páté na místě konání soutěže, abychom připravili soutěžní tratě. Vše potřebné sem dopravil František Cerha. Naše budovatelské úsilí v jednu chvíli přerušil značně intenzívní déšť. To nás ovšem nemohlo odradit a asi v sedm večer byly na vodní ploše vytýčeny dvě krásné soutěžní tratě.

V den soutěže, ve čtvrtek ráno, jsme nainstalovali přistávací doky. U toho hezčího a dokonalejšího selhal ovládací mechanismus, tak s ním bylo trochu trápení, ale nakonec jsme problém vyřešili.

Ředitelem, vlastně ředitelkou soutěže, byla Eva Kabešová, hlavním rozhodčím Petr Uzel. Počasí nám všem přálo. Údajně spadlo jen pár kapek někdy před obědem, alespoň to tak komentoval Ondra Vladyka, protože byl v tu chvíli na trati s Texasem. Bylo i dost diváků, upozornění na soutěž v čelákovickém periodiku zapůsobilo. K dispozici měli novou lávku přes Labe, tak to měli pěšky nebo na kole kousek. Startovní plato bylo diváky neustále obklopeno. Pro soutěžící to nebylo úplně ideální, ale obešlo se to bez problémů. Největší pozornost budily asi velké lodě, USS Texas Ondry Vladyky a francouzský protiletadlový křižník De Grasse Jirky Kupra. Robert Jurka přidal ke svému tlačáku dvoumetrovou vanu a rázem měl nejdelší loď na soutěži. Přihlížející udivoval bravurním ovládáním soupravy mezi brankami.

Mě udělal radost syn mého kamaráda, který se sám rozhodl soutěže zúčastnit. Model ovládat uměl a tato soutěž byla jeho první. Aby nebyl úplný outsajder, tak si ve středu večer na již postavené trati jízdu vyzkoušel a ve čtvrtek jel poprvé naostro a bylo z toho druhé místo. Doufám, že to nebylo poprvé a naposled.

Kromě soutěžících přijeli i mnozí modeláři, kteří sice mají doma hezké modely, ale někteří už propadli pasivitě a jiní jsou zase věrni jen svým „domovským“ soutěžím. Tak jsme se alespoň viděli a mohli jsme si popovídat, což bylo také příjemné.

Kolem oběda začal foukat dost silný vítr, který dokázal pořádně potrápit i velké modely. Pak s větší či menší intenzitou otravoval až do konce soutěže. Ta skončila kolem druhé hodiny. Soutěže se zúčastnilo 30 soutěžících. V Memorial Cupu Jiřího Vorlíčka zvítězil Ladislav Hanuška z KLoM Nautilus Proboštov. V Memorial Cupu Zdeňka Matouška zvítězil Tomáš Jakeš z KLoM Fregata Bakov. V Memorial Cupu Josefa Floriana zvítězil Stanislav Jakeš z KLoM Fregata Bakov. V Memorial Cupu Zdeňka Horského zvítězil Karel Majer z KLoM Brandýs nad Labem. Každý z vítězů získal putovní pohár, který může příští rok obhajovat znovu.


Galerie:
Vložil: Majer Karel

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 117647