Model Hobby 2009

09.03.2010 | Autor článku: Matějka Petr

Přečteno 1754x

Za poslední roky jsem byl spíše odrazen tento veletrh, nebo chceme-li výstavu navštívit. Od návštěvy mě odrazoval postupný odliv vystavovatelů a dále kvalita výstavního areálu a s tím spojené ceny za vstup a občerstvení. V neposlední řadě také malý bazén pro předvádění modelů lodí. V letošním roce tomu mělo být jinak. Během srpna mne kontaktoval Jirka Syrovátko a sdělil mi informace o aktuálním ročníku. Hlavním lákadlem byl opravdu veliký bazén o rozměrech 18x11 metrů! Proto jsem po chvilkové rozvaze přislíbil účast.

Při příjezdu během čtvrtečního rána jsem poprvé uviděl předváděcí bazén, na papíře vypadají rozměry slušně, reálný pohled byl opravdu super. S tím co bylo v předešlých ročnících se nedá vůbec srovnávat. Na MH jsem vzal Sagene, je to myslím slušná loď pro prezentaci a také je schopna jezdit více jak 4 hodiny na jedno nabití. Modely jsme vystavili na připravené stoly, prostor diváků byl oddělen 15 cm vysokým plexisklem. Další modely přivezl Jirka Syrovátko (Neptun, HMS Royal Marine, HMS Bulldog, Konto, Egbert Wagenborg a Emilia), Franta Cerha (USS Boxer), Petr Hájek (Novgorod, Artur, tlačný remorkér, rybářský kutr), p. Chaloupka (model kolesového parníku a další) a ještě několik modelů od dalších modelářů, jejichž jména neznám.

Po bazénu se proháněly nejčastěji kolesové parníky, kontejnerová loď Egbert Wagenborg, HMS Bulldog a moje Sagene. Největší pozornost přitahovala více jak dva metry dlouhá letadlová loď USS Boxer. Jelikož byl její kanál obsazen u auto modelářů, muselo se vždy čekat na jeho uvolnění, proto nebylo její předvádění tak časté a vždy když se objevila na vodě, přitáhla obrovskou pozornost diváků.

Předvádění modelů jsem si užil, v neděli jsem byl opravdu rád za konec výstavy – bylo to opravdu náročné. Pořadatel veletrhu zařídil pro letošní ročník velice slušné podmínky, pro příští rok se mluví o hlubším bazénu, ve kterém se budou bez problému prezentovat modely ponorek.

(Článek původně publikován na původním webu klubu Barrakuda)
Galerie:
Vložil: Matějka Petr

Copyright © 2010 - 2016 Petr Matějka | Administrace | Počet návštěv: 116308